Menu

Nie Aż Taka Święta

Tu Magda, inaczej mówiąc Nie Aż Taka Święta. Mam nadzieję czytelniku, że to dobra przynęta. Że wrócisz tu ponownie, gdy coś nowego skrobnę.

Sformatowani

magnolia-1

Sformatowanie - takie słowo ostatnio kołacze mi po głowie jako zaczyn   pewnych zjawisk i zachowań ludzkich. Tylko bądźmy szczerzy, czy my sami  siebie nie formatujemy? Czy nie pozwalamy sobą manipulować? Czyż nie   akceptujemy zgranych zagrywek i prostackich argumentów? Oczywiście, że tak. Chyba że już zrozumieliśmy, że zostaliśmy wkręceni i widzimy tego skutki, wtedy ograniczamy przebywanie, klikanie czy posiadanie do niezbędnego minimum. Jeśli nie, jesteśmy własnymi killerami i nie widzimy, że może się to źle skończyć. Strzykawka jest pełna 24 godziny na dobę.

woman

Gdyby nasz wzrok psuł się od patrzenia na zbędne informacje to już dawno bylibyśmy ślepcami. Ale nie jesteśmy. Jeszcze nie. Patrzymy na newsy-fułsy  i jakaś dawno wgrana formatka każe nam kliknąć i wejść w ten świat, chociaż czujemy, że to tak naprawdę gówno warte.  Wciąga nas to, bo jest atrakcyjne i godne zaufania. Może podsunąć nam jakieś samozwańcze autorytety, których do teraz nie znaleźliśmy i to z ludzi,  którym normalnie nikt nie dałby popilnować nawet kosza na śmieci. I nagle znajdujemy się w uliczce albo bardziej na autostradzie, z której wyjścia raczej nie ma, a koniec może być żałosny. Mózg jest pojemny i wszystko zmieści. Tylko żeby jeszcze nie przeoczył faktu, że ktoś nami manipuluje, ale żeby to zauważyć trzeba coś w tym mózgu mieć, jak nie masz to łykasz wszystko jak leci. A że leci taśmowo no to siup na jedną półkulę i na drugą.  

Wszystko jest dla ludzi, ale ludzie widocznie nie do wszystkiego. Umiaru brak. Wyczucia, wiedzy, dystansu. Zagonieni z jednej zagrody do drugiej w poczuciu spełnionego obowiązku nawet nie wiemy, co mówimy, co robimy i czy to w ogóle ma sens. Treści opatrzone przyciągającym tytułem zlewają się w jedną całość z innymi, tylko te inne często przegrywają z tymi pierwszymi iskrzącymi się od fajerwerków słownych i tapetowych ciał. Mózg nie przyswaja bo nie dano mu kiedyś możliwości poznania innych światów. 10 zdań, duży obrazek i koniec. Zwiększ moce przerobowe? A po co.

Igraszki z losem kończą się emocjonalną pustynią, na której najpierw pojawia się fatamorgana a zaraz za nią frustracja. Ta pierwsza uwodzi, ta druga odbiera życie.

Klik, klik.

Czego szukasz?

Pocieszenia

Kliknij w link.  W następnej wiadomości podamy Ci dane do przelewu.

Komentarze (10)

Dodaj komentarz
 • Gość: [Gosia Socha] *.toya.net.pl

  Magda, masz rację pisząc o tym, że każdy z nas (a przynajmniej większość) powinien być już ślepy. Z własnej głupoty, z braku poszanowania dla samego siebie i własnego czasu.

 • Gość *.syrion.pl

  Mądrze napisane. Zaprogramowany ludź nie ma w tym świecie czasu, by się zatrzymać, bo goni go kolejna informacja.

 • Gość *.dynamic.dial.as9105.com

  Nic dodać - nic ująć. W 100% się z tym zgadzam

 • Gość *.multi-net.eu

  Wiesz, że ostatnio myślałam o tym samym - dokładnie ten sam temat kołatał mi się po głowie. Np.taki, że będąc odłączona od FB przez tydzień, dwa...nic nie tracę. Kompletnie nic. I że jakość wiadomości w necie kuleje - bardzo chcę sama wytwarzać, produkować wartościowe treści.

 • Gość: [mrs Calluna] *.dynamic.chello.pl

  Jestem przykładem ślepoty reklamowej, zupełnie nie zwracam na nie uwagi.

 • Gość: [Irena] 81.15.237.*

  Już od 10 lat nie oglądam reklam,uważam, że jest to ogromna strata czasu. A oczy mamy jedne i nalezy je chronić i pamiętać o tym.

 • Gość: [szeptempisane.pl] 95.160.155.*

  mądre słowa. Podpisuję się obiema rękami!

 • Gość: [Wymiarrowa] 95.160.157.*

  Zgadzam się z Tobą, przyswajamy wiedzę, która nie jest nam do niczego potrzebna. Patrzymy się w ekran przez kilka godzin czy to w komputer czy w telewizor i tylko co z tego mamy to zmarnowany czas.

 • Gość: [hegemon] *.toya.net.pl

  Dlatego uważam, że dieta niskoinformacyjna jest wskazana dla zdrowia...

 • Gość: [stasiek górny] *.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

  Gdyby tak dało się odciąć od wszystkich mediów i choć na chwilę wyskoczyć z tego nurtu życia, przystanąć na chwilę... Niestety obecny świat nie pozwala powiedzieć stop, a zewsząd mamy robione pranie mózgów...

© Nie Aż Taka Święta
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci