Menu

Nie Aż Taka Święta

Tu Magda, inaczej mówiąc Nie Aż Taka Święta. Mam nadzieję czytelniku, że to dobra przynęta. Że wrócisz tu ponownie, gdy coś nowego skrobnę.

Nie bądź podręczną

magnolia-1

Pewne słowa, zwroty  potrafią tak się wryć w głowę, że trudno je wyplenić. A słowa budują świat, określają go, określają nas. Jak cię pociągnął za warkocz to może cię lubi. A jak cię szturchnął w kuchni to tak przez przypadek. A jak raz mocniej popchnął to miał trudne dzieciństwo. Tak sobie mówimy, przynajmniej niektóre z nas.

 

fear

Chcę być księżniczką, ale nie tak, że cały czas. Czasem chciałabym też kopnąć piłkę, wejść na drzewo i ubrać dżinsy, ale to ponoć nie moja rola. Bo moja rola jest już dawno zapisana od pokoleń taka sama. Ale może uda mi się coś obronić, jakiś skrawek przestrzeni dla siebie. Do kuchni poszła.

Uśmiechnij się juto będzie lepiej. A jak nie będzie? Wiem, uśmiech dużo załatwia. Jak się uśmiechniesz do pani w okienku, to ona też milsza od razu. Uśmiech szczery, niewymuszony, przyjazny to lubi każdy. Ale jest też inny uśmiech, wymuszony, ukrywający bolesne sprawy. By nikt się nie zainteresował.

Tylko żebym była miła. Nawet nie wiem kiedy to się stało, że oddałam pozycje, zrobiłam krok do tyłu, że pozbyłam się siebie. A może oddałam już dawno. Nie pamiętam kiedy troska zamieniła się w zaborczość, rady w drwiny a wsparcie w lekceważenie. Nie wiem, nie zauważyłam, przeoczyłam. A może myślałam, że to tylko raz się zdarzy, a potem już nie, że to tylko taki żart żeby koledzy nie pomyśleli, że jest pod pantoflem. Pozwoliłam. A potem już poszło. Pewnie mam za swoje. Wiedziały gały, co brały. Nawet zakupy nie zależą ode mnie, bo nie ja za nie płacę. Nie pójdę nigdzie. Nie mam gdzie. Zresztą czy tam będzie lepiej? Strajk kobiet? Róbcie to dla mojej córki, dla mnie nie. Ja tu będę, taka moja rola. Pod ręką. Zrób się na bóstwo. 

top

Top of the Lake - China Girl ( jeden z pierwszych odcinków II sezonu). Na  plaży rozmawiają dwaj detektywi (kobieta i mężczyzna). Taka luźna rozmowa trochę o nowej sprawie,  trochę o życiu. Detektyw, niezbyt miły facet ( co okazało się w późniejszych odcinkach), podrywacz i szowinista mówi do Robin by jej podwładna przyniosła mu marynarkę, która leży parę metrów stąd. Robin nie pozwala na to, ale po jakimś czasie jej podwładna idzie po nią i rzuca mu ją pod nogi.

Zabawa w dwa ognie. Nie. Dziękuję.

Komentarze (10)

Dodaj komentarz
 • Gość: [AGATA PĘKSYK] 157.25.166.*

  Niestety, często kobiety już z góry mają przypisaną rolę. Ciężko jest się z niej wymiksować.

 • Gość: [Arbuziaki] *.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

  Niestety, dużo jest prawdy w tym co piszesz.

 • Gość: [Justyna] 94.239.60.*

  Po burzy zawsze wychodzi słońce. Chociaż czasem trudno w to uwierzyć. Odwagi!

 • Gość: [Monika Halman] 31.179.145.*

  Ja jestem uparta i nie daję sobie w kaszę dmuchać, a jednak nawet moja mama w pewnych względach nie popiera moich decyzji. Patrzy przez pryzmat stereotypów i to nas mocno od siebie różni.

 • Gość: [zaniczka] *.neanet.pl

  To nie jest takie trudne jak się wydaje, czasami wystarczy zrobić krok.

 • Gość: [beataredzimska] *.fbx.proxad.net

  Usmiech, ma magiczna moc. Pracuje duzo z ludzmi, czasami najlepszym rozwiazaniem trudnej, konflitkowej sytuacji miedzyludzkiej jest wlasnie usmiech. Pozdrawiam serdecznie Beata

 • Gość: [Patrycja] 95.160.152.*

  W życiu trzeba walczyć o swoje i nie poddawać się. To czy jest się kobietą czy mężczyzną nie ma znaczenia.

 • Gość: [Magdalena] *.dynamic.chello.pl

  Wszystko zależy od tego na co pozwolimy innym. Jeśli pozwolimy na pewne zachowania, to nic dziwnego, że przypiszą nam dane zachowania. Najważniejsze to reagować na to, co nie jest wg nas miłe, przyjemne, dobre. Bo jeśli same nie zadbamy o siebie, to kto to zrobi za nas?
  Pozdrawiam

 • Gość: [Kinga] *.ssp.dialog.net.pl

  Niestety, ale jest sporo prawdy w tym co piszesz...

 • Gość: [Marcin Kamiński] *.jotanet.pl

  Zamurowało mnie po przeczytaniu tego wpisu. Ale przyznać muszę Ci rację.

© Nie Aż Taka Święta
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci