Menu

Nie Aż Taka Święta

Tu Magda, inaczej mówiąc Nie Aż Taka Święta. Mam nadzieję czytelniku, że to dobra przynęta. Że wrócisz tu ponownie, gdy coś nowego skrobnę.

O POLE czyli jak się skur......

magnolia-1

Kazik śpiewał kiedyś „wszyscy artyści to prostytutki w oparach lepszych fajek, w oparach wódki” . Tyle Kazik.

Ostatni koncert w Opolu, który zapamiętałam jakoś szczególnie to koncert Zielono Mi poświęcony Agnieszce Osieckiej. Na samą myśl o tym wracają wspomnienia, emocje i ta atmosfera, która wtedy unosiła się nad sceną, że nawet oglądając to w domu, człowiek był po prostu niesamowicie wzruszony.

Dzisiaj sytuacja jest zupełnie inna. Dzisiaj według mnie Opola nie ma. Nie dlatego, że jest mnóstwo innych festiwali i Opole już nikogo nie interesuje. Nie. Interesowałoby gdyby ktoś miał na nie pomysł. Mam wrażenie, że po zmianie ustroju nikt nie wiedział, co z tym festiwalem zrobić, jakich artystów tam zapraszać by miał on dobry poziom. A dobór artystów jak każdy wie jest ważny. Nie chodzi oto by zaprosić tylko tych, którzy sprzedają najwięcej płyt, nie bacząc na poziom występu, umiejętności wokalne i teksty piosenek. Dla mnie prawdziwy festiwal w Opolu to przegląd wszystkich gatunków muzycznych jakie są na naszej scenie muzycznej od disco (którego nie lubię) po heavy metal. Wiem, to są moje pobożne życzenia. Tego nigdy tam nie będzie. Ryzykować nikt nie zamierza, chociaż rok temu był koncert alternatywny i jakoś  nic się nie stało. Wiadomo to nie będzie miało takiej oglądalności jak występ Dody czy jakieś tam innej artystki, ale nie o oglądalność zawsze chodzi, prawda?

I na końcu o naszej królowej, która tak pięknie śpiewała i śpiewa piosenki Agnieszki Osieckiej. Będąc tyle lat na scenie, mając takie doświadczenie w szołbiznesie, pani Maryli chyba zabrakło pewnego wyczucia jeśli chodzi o sytuację (niekoniecznie polityczną). Bo trochę głupio wyszło, że najpierw się chciało wystąpić, a potem się zrezygnowało. Albo się od razu mówi nie i się w pewne rzeczy nie wchodzi ( nawet jeśli ma się do tego sentyment), albo w coś wchodzimy, ponieważ interesuje nas kasa a resztę mamy w dupie.

Pani Marylo, niesmak pozostał i nawet występ na Woodstocku tego nie zmieni. 

guitarist2228777_640

 

 

 

 

Komentarze (5)

Dodaj komentarz
 • Gość: [Artur] *.dynamic.gprs.plus.pl

  To, czy to będzie rewolucja czy burza w szklance wody okaże się później. Na razie mamy bunt niektórych artystów.

 • Gość: [KREATYWA.NET] 212.87.241.*

  Nie śledzę specjalnie tych wszystkich dziwnych akcji związanych z TVP, ale i do mnie dotarły wieści o upadku Opola. Rzeczywiście, niesmak do postawy "królowej" pozostaje.

 • bookiecik

  Jako rodowitej Opolance jest mi przykro. Festiwal (choć bywały lepsze i gorsze) darzę sporym sentymentem. To, co dzieje się w okół niego w tym roku zakrawa o kpinę. Szkoda imprezy. Tego typu artystyczne koncerty powinny odbywac się z dala od polityki. Smutne :(

 • Gość: [Monika] *.adsl.inetia.pl

  Od dawna nie śledzę co się dzieje w TVP i ogólnie w telewizji. Zwyczajnie nie oglądam, nie interesuje się. Jednak o solidarnym buncie artystów (Jezusmaria określiłam tym mianem nijaką Margaret) nie da się nie słyszeć, choćby pozamykać wszystkie okna. Czy Maryla się wygłupiła? Może. Według mnie to ona już od dawna walczy o uwagę u młodszego pokolenia, a jeśli poszła po rozum do głowy i w porę się opamiętała to chyba nie należy jej za to ganić.

 • Gość: [sandrynka] *.gazeta.pl

  dla mnie Wielka Maryla skończyła się z chwilą duetu z Zenonem M. w piosence Oczy Zielone. MAKABRA.

© Nie Aż Taka Święta
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci